Jahimaja suvel
 

 

Ajakava:

 

L 12:30 – 13:00

Suveseminari ametlik avamine ja programmi tutvustus.

L 13:00 - 14:00

Lõunasöök ning majutuse leidmine.

L 14:00 – 19:00

Muinasasula külastus, ekskursioonid ratastega+ võrkpalliturniir . Lisaks individuaalsed ja meeskondlikud mõõduvõtud.

L 18.00 – 21.00

Soovijaile on avatud erinevad saunad.

L 19.00 – 20.30

Õhtusöök

L 20.30 – 21.30

Viktoriin,autasustamine ja kogetu jagamine teistega nii helis kui pildis!

L 22:00 –

Siiri Sisaski kontsert ning tantsuks jätkab Dj.

P 09:00 – 12:00

Hommikusöök, asjade pakkumine ja koduteele asumine!

Kirjeldus:See tore traditsioon külastada Eestimaa erinevaid paiku saab jätku ka sellel aastal ning seekordseks kohaks sai valitud Lammasmäe Puhkekeskus Lääne- Virumaal, muistse muinasasula vahetus läheduses. Lammasmäe Puhkekeskus asub Lääne-Virumaal Kunda jõe ääres. Kõrgete liivakallaste vahel looklev jõgi eraldab puhkekeskuse muust maailmast, pakkudes võimalust olla omaette keset ürgset loodust. Üle jõe viiv rippsild ühendab kahel kaldal asuva puhkekeskuse. Siinsamas lähedal asub meie muistsete esivanemate asulapaik Lammasmägi. Palkidest ja maakividest, rookatusega hoone on puhkekeskuse süda. Jahimajas asub kolm kaunist saali – avar seminari- ja peosaal ning hubased kaminasaalid esimesel ja teisel korrusel. Alumise korruse kaminasaali seinu kaunistavad jahitrofeed nagu ühele jahimajale kohane. Teisel korrusel asuv valgusküllane kaminasaal sobib väiksemateks seminarideks-koolitusteks või lastele mängimiseks. Lisaks saab Jahimajas nautida erinevaid sauna- ja basseinimõnusid ning väljas mõnuleda välimullibasseinis. Lammasmäe suur suvine peomaja on suvisteks suuremateks pidudeks mõeldud, 300 m2  puidust hoone. Peomaja sobib mõnusateks suvisteks koosviibimisteks, maja mahutab laua taha ja pidutsema sadu inimesi, tänu sellele toimub Lammasmäel pidu iga ilmaga! Lammasmäe Puhkekeskus pakub majutust nii suurtele seltskondadele kui ka peredele. Suveperioodil saavad nad majutada 139 külalist, lisaks sellele on piiramatu võimalus telkimiseks tuhandetele telkijatele. Kui aga kord juba Eestimaa ühte nurka kokku sõita, siis tasub sellest võtta ka maksimumi ning korjata toredaid mälestusi. Päeva jooksul saame ülevaate Lammasmäe muinasasulast, Kunda minevikust ja tänapäevast. Venemaa esimene hüdroelektrijaam, selle tamm, mõisahäärber, 150a. vanused, vana tsemenditehase varemed, tsemendimuuseum, Lontova, rand ja Kunda sadam.

Ootame osalejaid Lammasmäele laupäeva lõunaks, selleaastase suveseminari avamiseks, peale mida sööme ära lõunasöögi ning leiame kõigile majutus või telkimiskohad ning oleme abiks laagrite püstitamisel tehniliste küsimuste lahendamisel. Peale majutuskohtade leidmist saamegi alustada oma intensiivse ja tegusa päevaga.

Jalgratas, toreda abivahendina võimaldab meil külastada kõiki neid paiku vähe kergema vaevaga. Meile on pakkunud tehase külastamise võimalust nii Kunda Nordic Tsement kui ka Eesti üks suurimaid energia tarbijaid, haava puitmassi tehas Estonian Cell. Tehased võimaldavad meil külastust, tingituna ohutusnõuetest, väiksemates gruppides 3x15 ja 3x20 külastajat. Rattaseiklusel saab giidiks olema Uno Trumm, mees kes nii muinasasula kui ka Kunda ajaloo enesele põhjalikult selgeks on teinud.

Teiseks lahedaks ja harivaks kogemuseks saab kindlasti Lammasmäe muinasasula külastus. Pulli asula Pärnumaal, Akali Emajõe – Suursoos ja Lammasmägi Kunda lähistel ongi ju paigad, kust saavad alguse meie esivanemate juured. Asub see paik puhkekeskusest vaid 5 – 10 min. jalutuskäigu kaugusel ning sellest saavad giidi abil osa kõik kellel vähegi huvi on.

Sellel osale seltskonnast, kes ei ole hetkel hõivatud ei rattaseikluse ega muinasasula külastamisega, korraldame me aga puhkekeskuse hoovil erinevaid mõõduvõtte ning õhtupoolikul toimub ka võrkpalli turniir. Juba enne õhtusööki on suurematel saunasõpradel võimalik nautida nii suitsu – kui tavasauna, lisaks on Teie kasutada bassein või miks mitte ka otse saunade eest läbi voolav Kunda jõgi. Kella seitsme paiku õhtul on planeeritud õhtusöök, peale mida on plaanis maha pidada üks korralik mälumäng. On mul enesel olnud au pikki aastaid mälumänguga tegeleda ning kogunenud on hulk parajaid pähkleid, mida sooviksin ka Teile puremiseks anda. Umbes poole kümne ajal õhtul võtame me päeva kokku ja tunnutame ärksamaid ja osavamaid, peale mida on meil au saada osa Siiri Sisaski kontserdist .

Tema nimi vast eestlasele tutvustamist ei vaja. Kes veel mäletab, siis 15-aastane Siiri Sisask ei vastanud just tavaettekujutusele "Kaks takti ette" osalejast 1985. aastal. Trullakas piiga naljakates roosades suvepükstes, valge särgi, siniste sokkide ja roosade rihmikutega - see selleks, tal oli ka kõrva-rõngas ühes kõrvas, mis kuidagi ei sobinud tolleaegsesse mõttelaadi! Kontserdi jätkuks aitab peol hoogu hoida DJ.

Taaskord üks suurepärane Eesti paik, toredada inimesed, hea söök ja mõnus meelelahutus, ma olen enam kui kindel, et meil saab olema tore nädalavahetus!